Питання та відповіді

Як записатися на консультацію?

Для того, щоб отримати можливість запису на консультацію, Вам необхідно зареєструватися на сайті. Після цього записатися на консультацію з психологом можна двома способами:

  1. Обрати психолога з усіх спеціалістів, які працюють на сайті, перейти на його сторінку, вибрати зручні для Вас дату та час у його розкладі, та натиснути кнопку «Записатися».
  2. Заповнити анкету і наш алгоритм підбере для Вас спеціалістів, які найбільше відповідають Вашому запиту. Далі кроки повторюють п.1.

Як сплатити за сеанс?

Коли Ви обрали час сеансу, у Вашому особистому кабінеті з'явиться інформація про нього та кнопка «сплатити». Вам буде необхідно ввести власні реквізити та здійснити платіж.

Мінімальний час оплати сеансу – за 24 години до його початку. Якщо Ви вчасно не сплатили за сеанс, то час психолога звільняється.

Якщо Ви пропустите сплачену заплановану сесію без попередження, гроші не повертаються.

Якщо Ви скасували сеанс або сесія не відбулася з вини психолога, гроші повертаютсья на Вашу картку.

Чому необхідно сплачувати сесію до надання послуги?

Це необхідно з двох причин. По-перше, психологу необхідно структурувати свій розклад, тому «сплата» – це своєрідна гарантія для нього, що Ваша з ним зустріч відбудеться. По-друге, це елемент дисципліни для клієнта та інструмент боротьби зі спротивом, який виникає досить часто та змушує клієнта саботувати зустрічі. До речі, саме тому з Вашого рахунку списуються гроші, якщо Ви завчасно не скасували чи не перенесли сеанс.

У мене змінились плани. Чи можу я перенести сеанс?

Звісно, так! Сеанс можна перенести не пізніше ніж за 24 години до його початку. Для цього необхідно зв’язатись з психологом в чаті та обговорити зручний для Вас час.

Якщо я хочу поновити роботу з психологом?

Якщо Ви вже працювали з психологом і хочете поновити з ним роботу, для цього можете переглянути його розклад та записатись, або зв’язатись з ним у чаті.

Чи можу я скасувати сеанс з психологом?

Скасувати сеанс можна не пізніше ніж за 24 години до його початку. Для цього Вам необхідно зв'язатися з психологом, до якого Ви записались. Якщо психолог довго не відповідає, зверніться до техпідтримки.

А що мені робити, якщо плани змінились в день сеансу і я не вийшов на зв'язок? Чи можу я повернути гроші?

На жаль, ні. Якщо Ви не попередили про скасування або перенесення сеансу за 24 години, сесія вважається такою, що відбулася, і гроші все одно будуть списані. Інакше фахівець даремно втрачає свій час. Це один із принципів грошових відносин у процесі психотерапії.

А якщо сеанс не відбувся з провини фахівця?

Якщо фахівець не виходить на зв’язок, звертайтесь до техпідтримки. Гроші за сплату сеансу повернуть на Вашу картку.

Який формат консультацій?

Консультація (сесія) проводиться тільки онлайн за допомогою відеозв’язку в особистому кабінеті на сайті. Для доступу до особистого кабінету треба зареєструватися на сайті.

Які гарантії безпеки?

Ми поважаємо та дбаємо про особисту безпеку кожного користувача сервісом. Для цього ми дотримуємось GDPR та не передаємо особистих даних третім особам. Для відеозв’язку користуємось технологією, яка виключає можливість підслухати або перехопити розмову. Ми не ведемо записи сесій, а до Вашого з психологом відеочату ніхто додатковий підключитися не зможе. Для Вашої фінансової безпеки, ми користуємось перевіреним платіжним сервісом та не маємо безпосереднього доступу до Ваших реквізитів.

А що стосовно конфіденційності?

В нас немає технічної можливості побачити чи підслухати будь-що. До того ж конфіденційність – це обов'язковий пункт Етичного кодексу психолога. Тому сам факт зустрічі й те, що відбувається під час сеансу, залишається між психологом та клієнтом. Психолог не розголошує інформацію щодо того, хто приходить до нього на сеанс. А клієнт у свою чергу сам визначає чи залишати факт відвідування психолога конфіденційним або ні. 

Виняток: конфіденційність не дотримується у випадках скоєння клієнтом кримінальних злочинів, загрози життю та здоров'ю клієнта або третіх осіб. У цих ситуаціях психотерапевт буде змушений звернутися до відповідних інстанцій та повідомити про небезпеку.

Також, якщо психологу буде необхідно порадитись з супервізором чи психіатром, він запитає дозволу клієнта, але все одно не буде розголошувати його особисті дані, а розкриє тільки зміст випадку.

Чому пошук психолога PsyMag.Поміч кращий за рекомендацію знайомих?

Існує безліч проблем, з якими можуть працювати психологи. І в цьому різномаїтті кожен психолог/психотерапевт знаходить галузь, в якій він найбільш ефективний. Ваші проблеми відрізняються від проблем знайомих. Якщо Вашій подрузі або другу допоміг певний фахівець, то немає гарантії, що він буде компетентним стосовно Вашої проблеми. Наш сервіс використовує алгоритм, який враховує різні показники клієнтів та психологів. Це дозволяє підібрати психолога, який найбільше відповідає Вашому запиту та бюджету.

Чому у ваших спеціалістів різні ціни, чим вони відрізняються?

Така цінова політика дозволяє надати психологічну допомогу людям з різними фінансовими можливостями. PsyMag.Поміч залучає кваліфікованих спеціалістів з багаторічним досвідом та початківців. Вартість консультації формує сам спеціаліст. Ціна за роботу досвідченого фахівця звісно буде вищою, адже він постійно вкладає свій час та гроші у підвищення кваліфікації та має багаторічний досвід. У свою чергу, фахівцям-початківцям ми надаємо супервізійну підтримку, що гарантує результат роботи з ним.

Допомога новачка гірша за допомогу досвідченого спеціаліста?

Ні. Фахівець-початківець володіє всіма необхідними компетенціями. А власну кваліфікацію психологи підвищують протягом всієї професійної кар’єри. Фахівець-початківець, як і досвідчений фахівець, має обов’язковий досвід психотерапії та супервізії. Це гарний варіант, щоб отримати кваліфіковану психологічну допомогу при обмеженому бюджеті.

Скільки коштує сеанс з фахівцем?

Приблизна розбіжність цін на послуги фахівців на нашому сервісі від 700 грн до 2500 грн за 50-хвилинну сесію. Ціну за сеанс кожен психолог виставляє самостійно, і вона залежить від кваліфікації та досвіду.

Якщо мій часовий пояс відрізняється від психолога?

Коли Ви бронюєте дату та час сеансу, наш сервіс показує все відповідно до часового поясу Вашого пристрою, з якого Ви переглядаєте сайт. І точно така ж ситуація зі спеціалістом. Він бачить час відповідно до свого часового поясу. Тому, якщо годинник на Вашому пристрої налаштований вірно, плутанина з часом виключена.

Чи є комісія платформи за пошук фахівця?

Ні. Послуга пошуку фахівців є безкоштовною для всіх користувачів.

Хто ваші спеціалісти? Як та де ви знаходите психологів?

Наші спеціалісти – це психологи та психотерапевти, які мають відповідну вищу освіту, постійно підвищують свою кваліфікацію та вдосконалюють свою майстерність. На сайті відсутня пряма реєстрація психологів. Всі, хто бажає співпрацювати із сервісом проходять попередній відбір та співбесіду. Таким чином, ми перевіряємо якість освіти фахівця, достовірність дипломів, сертифікатів та професійні якості.

Як мені обрати психолога/психотерапевта?

На сторінці кожного психолога/психотерапевта є коротка інформація про його освіту та самопрезентація. Зверніть увагу на теми, з якими працює фахівець. Можливо хтось із фахівців Вам просто сподобається одразу. Оскільки ми гарантуємо кваліфікацію наших фахівців, Ви можете не аналізувати додатково його досвід чи освіту, а скористатися власними вподобаннями.

Якщо з повного списку спеціалістів Вам обирати важко, Ви можете заповнити анкету та алгоритм підбере Вам фахівців, які максимально відповідають Вашому запиту.

З якого пристрою я можу користуватись сервісом?

З будь-якого пристрою з камерою та мікрофоном, підключеного до стабільного інтернету. Рекомендуємо користуватись браузером Google Chrome. Перед початком сеансу обов'язково перевірте якість відео та звуку.

З якими запитами працюють ваші психотерапевти?

Професіоналізм та досвід наших фахівців охоплює досить широке коло запитів. Проте кожен психолог/психотерапевт може спеціалізуватися на певному переліку. Наприклад, відносини з дітьми, тривоги/страхи або мотивація тощо.

Як вибрати психолога, якщо я не знаю, що зі мною?

Ви можете заповнити просту анкету, яка може допомогти визначити те, що Вас турбує. Або подивитися перелік наших фахівців та звернути увагу на їх самопрезентацію. Можливо зовнішність або їх слова здадуться Вам спорідненими чи привабливими. А далі в процесі роботи з психологом/психотерапевтом, Ви зможете точніше визначити, що з Вами відбувається.

Я поки не готовий/а записуватися, але хочу більше зрозуміти про процес психотерапії.

У нас на сайті Ви знайдете низку статей, присвячених різним аспектам процесу психотерапії та різним психотерапевтичним методам.

Я хочу записатися, але не можу сформулювати проблему.

Це абсолютно нормально! Самостійно зрозуміти та визначити витоки проблеми досить важко. До того ж «правильних» чи «неправильних» запитів не буває. Тому Вам не обов’язково чітко описувати проблему або формулювати запит. Психотерапевт допоможе Вам уточнити його та сформулює стратегію роботи.

Що буде необхідно зробити, щоб уточнити запит – відповісти на низку питань. 

  • Що мені заважає в даний момент мого життя?
  • Як це впливає на різні сфери мого життя?
  • Коли це почалося?
  • Як довго триває?
  • З чим це може бути пов’язано?

Як проходить робота з психологом/психотерапевтом?

Психологічне консультування, коучинг або психотерапія проходять у форматі сесій – це діалоги клієнта з психологом  тривалістю 50–55 хвилин. Періодичність зустрічей, як правило, раз на тиждень. Під час роботи психолога/психотерапевта та клієнта необхідно, щоб у приміщеннях, в яких вони знаходяться, не було сторонніх людей. Це важливо для збереження конфіденційності.

На час сеансу слід перевести смартфон у режим без звуку.

Також не прийнято їсти під час сеансу. Можна пити. Але якщо стан Вашого здоров’я потребує перекусів, обов’язково проговоріть це с Вашим психологом/психотерапевтом.

Абсолютно нормальним є хвилювання перед сеансом. Нормально не знати про що говорити. Ви можете вільно запитувати про різні аспекти психотерапії, які Вас цікавлять, чого слід очікувати від сесії. Якщо Вас щось бентежить, обов’язково поділиться з психологом/психотерапевтом.

Чому сесія триває саме 50 хвилин?

Насправді 50 хвилин – це середня тривалість сесій, визначена у багатьох методах психотерапії, починаючи з психоаналізу. В межах деяких методів психотерапії цього регламенту дотримуються досить жорстко, а межах інших – сесія може тривати менше або більше. Така тривалiсть зумовлена здоровим глуздом. Робота з психологом/психотерапевтом – це досить затратна діяльність (з боку емоцій, сил, енергії) для обох учасників процесу консультування чи психотерапії. Продовжувати психотерапевтичну роботу більше години дуже важко. А десять хвилин необхідні фахівцю, щоб зробити записи та підготуватись до нової зустрічі.

Як відбувається перша сесія?

Здебільшого це зустріч-знайомство. Для роботи фахівцю потрібно більше про Вас дізнатись. Він може запитувати, що привело Вас на сеанс, про Ваше життя, стосунки із друзями, сімейний стан, відносини у робочому колективі тощо. Або ж буде слухати Вашу розповідь та задавати уточнювальні запитання.

Що робити, якщо розмова з психологом перервалася, щось пішло не так або проблеми зі зв’язком?

Треба просто оновити сторінку та перепідключитися. Як правило, це вирішує більшу кількість проблем. Якщо оновлення сторінки не допомогло, перевірте якість підключення до Інтернету. На жаль проблеми з Інтернетом можуть статися у будь-кого і в будь-який момент. Цьому зарадити ми не можемо. Якщо з Інтернетом все гаразд, спробуйте змінити пристрій чи браузер. Якщо вказані заходи не допомогли, напишіть до служби техпідтримки.

Що робити, якщо фахівець мені не сподобався?

Таке може статися! Проте важливо зрозуміти, що саме Вам не сподобалось або не підходить. Не завжди змішані почуття після сеансу – це ознака того, шо психолог Вам не підходить. Адже психотерапія – це іноді не дуже приємний та легкий процес. Ви можете обговорити цю ситуацію власне з психологом та визначити основні тригери, що викликають дискомфорт. Або обрати іншого спеціаліста на сайті.

Скільки сесій мені потрібно і який результат я отримаю?

Однозначної відповіді на це питання не має. Кількість сесій залежить від багатьох факторів: складності та глибини проблеми, структури Вашої особистості, необхідного рівня змін, методу психотерапії.

В середньому, щоб отримати певний результат необхідно 10-12 сесій. Перші 1-2 сесії психотерапевту необхідні для більш детального аналізу Вашого стану та історії. Надалі для поверхневих змін буде достатньо від 5 до 10 сеансів. Але для  більш глибоких, цілісних та стійких змін знадобиться більше часу. Як правило, проблема формується не за один день, а частіше роками. Тому і подолати її за один сеанс не можливо. Принаймні на сучасному етапі розвитку психотерапії.

‍Результат психотерапії безпосередньо залежить від тих запитів, з якими Ви звернулися. Якщо Вас турбують панічні атаки, то результатом буде вміння самостійно впоратися зі страхом, керувати Вашим станом і з часом Ви зможете їх позбутись. Якщо важливо згладити наслідки травматичної події, то психотерапія допоможе переробити цей досвід, навчитися жити з ним, отримати ресурси для особистісного зростання та побудувати нове життя.

‍Також психотерапія дає стабільну підтримку та ефективні інструменти самодопомоги та взаємодії з оточенням, зміцнення внутрішніх опор людини, що поступово призводить до більшої емоційної стабільності, розуміння себе та покращення якості життя.

Як зрозуміти, що психотерапевт мені підходить?

Якщо Ви заповнили анкету, наш алгоритм вже підібрав для Вас найбільш підходящих фахівців.

Далі протягом перших зустрічей у Вас складеться певне враження про психотерапевта. Якщо Вам комфортно та легко з ним спілкуватись – це яскрава ознака того, що фахівець Вам підходить. Якщо виникає дискомфорт, його необхідно обговорити з фахівцем, щоб зрозуміти витоки дискомфорту. Якщо ж і після обговорення дискомфорт не уходить, можливо варто замислитись над тим, щоб змінити фахівця.

Я хочу закінчити або призупинити роботу з психологом/психотерапевтом, як мені це зробити?

Завершальна сесія – це важливий етап процесу психотерапії. Вона повинна мати місце, незалежно від причин, з яких Ви вирішили закінчити чи призупинити роботу (Ви отримали необхідний результат, бажаєте зробити паузу у психотерапії, у Вас змінився бюджет, розклад або Ви вирішили звернутися до іншого фахівця). На завершальній сесії підводяться підсумки зробленої роботи. Це необхідно зробити, щоб у психіці сформувалось відчуття завершеного етапу. Таким чином, всі досягнення Вашої роботи, нові знання та навички будуть актуалізовані та Ви зможете ними користуватися надалі у своєму житті при вирішенні інших проблем.

Якщо Ви вирішили завершити або призупинити роботу, повідомте про це фахівця зручним для Вас способом.

Дуже радимо Вам усвідомлювати причину припинення терапії, особливо якщо відчуваєте роздратування. Адже дуже часто ці почуття та інші емоції спротиву говорять про її ефективність, бо дотикатися до травми, страхів та образ дуже неприємно.

Якщо причиною припинення роботи з фахівцем є неетична поведінка з його боку, повідомте про це нашу службу підтримки.

Чи буде мій терапевт гніватися, якщо я перейду на іншого фахівця?

Психотерапевти – це професіонали, які поважають інтереси свого клієнта. Іноді вони можуть самі рекомендувати звернутися до іншого фахівця, якщо усвідомлюють, що не компетентні чи самі не витримують рівня насиченості роботи. Будь-яке Ваше рішення про звернення до іншого психолога чи психотерапевта слід вивчати разом з ним. Проте, якщо Ваш терапевт агресивно реагує на Ваше бажання, Ви можете заспокоїтися в тому, що прийняли правильне рішення.

Чи можна повторно записатися на консультацію?

Звісно! 

Якщо Ви вже працюєте з психологом чи психотерапевтом, він буде самостійно робити запис на наступну консультацію.

Якщо Ви хочете поновити роботу з психологом/психотерапевтом, перегляньте його розклад та запишіться на зручний для Вас час. Якщо в активному розкладі фахівця вільного часу вже немає, напишіть йому у чаті.

У мене залишилися питання - що мені робити?

Напишіть нам у техпідтримку. Наші фахівці з Вами зв’яжуться.