Голландський опитувальник харчової поведінки

Пройти тест

Голландський опитувальник харчової поведінки (англ. Dutch Eating Behavior Questionnaire, скор. DEBQ) був створений у 1986 році голландськими психологами на базі факультету харчування людини та факультету соціальної психології Сільськогосподарського університету (Нідерланди) для виявлення обмежувальної, емоціогенної та екстернальної харчової поведінки. Метою створення даного опитувальника було отримання простого та валідизованого іструменту для якісної та кількісної оцінки розладів харчової поведінки, пов'язаних з переїданням та супроводжуючим його ожирінням, та диференційованого вироблення стратегії клінічної роботи з пацієнтами.

Опитувальник був валідизований на 1170 респондентах, розділених за статтю та наявністю/відсутністю ожиріння. Опитувач перекладено російською мовою, але не було адаптовано та/або рестандартизовано російською мовою.

Опитувальник рекомендується для самостійного наповнення пацієнтом. Як варіант текст опитувальника може бути основою для структурного інтерв'ю, при якому пацієнт і терапевт спільно обговорюють кожне з 33 питань, одночасно заповнюючи його.

Оскільки тест не був рестандартизований українською, питання та інтерпретація результатів наводяться російською.

Дати правильну оцінку Вашому стану допоможе професіонал. Знайти свого психолога Вам допоможе наш сервіс PsyMag.Поміч.