Тест на темперамент (Опитувач формально-динамічних властивостей індивідуальності (ОФДСІ) В. М. Русалова)

Пройти тест

Опитувач формально-динамічних властивостей індивідуальності (ОФДСІ) В. М. Русалова використовується для діагностики властивостей рухової (психомоторної) та інтелектуальної (мислення) сфери, а також комунікативного (спілкування) аспекту темпераменту.

Темперамент займає досить помітне місце серед індивідуальних особливостей людини, які допомагають описати та зрозуміти її поведінку. Оскільки темперамент має генетичну основу, він є досить стійкою та стабільною характеристикою. На думку вчених, темперамент проявляється у трьох сферах: емоційна сфера, моторна сфера та загальна активність.

Емоційна сфера – це чутливість, імпульсивність, сила та динаміка прояву емоцій.

Моторна (рухова) сфера – окреме вираження загальної активності, саме темп, швидкість, ритм і загальна кількість рухів.

Загальна активність – це інтенсивність та обсяг взаємодії людини з навколишнім середовищем загалом.

В. М. Русалов у структурі темпераменту виділив ергічність (силу), пластичність, швидкість та емоційність. Саме ці характеристики, а також їх прояв у різних сферах (психомоторної, інтелектуальної та комунікативної) він розглядає у своєму опитувальнику.

Опитувальник містить «контрольну шкалу», що дозволяє виключати з обробки результати діагностики тих респондентів, які мають явно неадекватну оцінку своєї поведінки.

Оскільки тест не був рестандартизований українською, питання та інтерпретація результатів наводяться російською.

Дати правильну оцінку Вашому стану допоможе професіонал. Знайти свого психолога Вам допоможе наш сервіс PsyMag.Поміч.