Тест на темперамент (Опитувач формально-динамічних властивостей індивідуальності (ОФДСІ) В. М. Русалова)

Пройти тест

Опитувач формально-динамічних властивостей індивідуальності (ОФДСІ) В. М. Русалова використовується для діагностики властивостей рухової (психомоторної) та інтелектуальної (мислення) сфери, а також комунікативного (спілкування) аспекту темпераменту.

Темперамент займає досить помітне місце серед індивідуальних особливостей людини, які допомагають описати та зрозуміти її поведінку. Оскільки темперамент має генетичну основу, він є досить стійкою та стабільною характеристикою. На думку вчених, темперамент проявляється у трьох сферах: емоційна сфера, моторна сфера та загальна активність.

Емоційна сфера – це чутливість, імпульсивність, сила та динаміка прояву емоцій.

Моторна (рухова) сфера – окреме вираження загальної активності, саме темп, швидкість, ритм і загальна кількість рухів.

Загальна активність – це інтенсивність та обсяг взаємодії людини з навколишнім середовищем загалом.

В. М. Русалов у структурі темпераменту виділив ергічність (силу), пластичність, швидкість та емоційність. Саме ці характеристики, а також їх прояв у різних сферах (психомоторної, інтелектуальної та комунікативної) він розглядає у своєму опитувальнику.

Опитувальник містить «контрольну шкалу», що дозволяє виключати з обробки результати діагностики тих респондентів, які мають явно неадекватну оцінку своєї поведінки.

Оскільки тест не був рестандартизований українською, питання та інтерпретація результатів наводяться російською.