Дорослішаючи, закохуючись, майже кожен з нас замислюється про дітей. Безумовно, в наш час є і ті люди, які вважають, що життя краще прожити для себе і ніяких дітей для щастя не потрібно. Але про них не сьогодні.
У багатьох дівчат прокидається материнський інстинкт, коли вони бачать милих чужих малюків. Коли я була трохи молодше, я просто не розуміла, як так можна розчулюватися побачивши маленьких діточок, вони ж такі примхливі, шкідливі і зовсім не милі. Подорослішавши, думка про їхні примхливості не зникла, хоча ці маленькі створіння стали залучати мою увагу все більше і більше. Але мало хто, дивлячись на цих милих карапузів, може передбачити наперед ті проблеми і труднощі, які чекають їх на такому довгому і тернистому шляху як виховання дитини.
Кожен малюк по-своєму різний, індивідуальний і в кожній родині можуть виникнути абсолютно різні труднощі. Батьки – це робота. ЦІЛОДОБОВА робота, на яку не можна не прийти, не можна захворіти. Як в тій рекламі про ліки: «У батьків вихідних не буває!». Коли дитина росте і розвивається – їй дуже складно. Але уявіть, як складно доводиться батькам.
Так що ж робити, щоб ваша дитина (майбутня або навіть справжня) не звела вас з розуму? Цікаве питання! І відповідь на нього кожен бажаючий може знайти в книзі Нейджела Латта «Перш ніж Ваша дитина зведе вас з розуму».
Найджел Латта – один з найвідоміших практикуючих психологів, який має 16-річний досвід і є визнаним експертом з «безнадійних» випадків. Він є автором серій книг, які допомагають батькам правильно виховувати своїх дітей. Він видає книги як для матерів, так і для батьків: як батькові правильно поводитися з дочкою, як матері виховати сина. І звичайно ж загальні видання для обох батьків. Відгуки про його методики відомі на весь світ. Адже він пише простою і зрозумілою мовою. Найджел має багатий практичний досвід і його поради дійсно працюють. Неймовірна кількість родин вдячні йому за практичні поради, які допомогли знайти спільну мову з дітьми і виховати їх правильно, не встигнувши зійти з глузду.
Я дуже турбуюся про те, як правильно виховати свою дитину і допомогти їй в різних складних ситуаціях. Але хто ж потурбується про мене?
Це питання повинен задавати собі кожен майбутній або вже батько. Не потрібно забувати про те, що з народженням дитини ви повинні цінувати себе, продовжувати розвиватися і, перш за все, залишатися психічно здоровими. І книга розповідає саме про те, як безболісно для себе і для дитини, вирішувати проблеми, конфлікти та розлади поведінки.
На мою думку, 1-а глава книги – найважливіша. «Початок», який повинні знати всі батьки. Йдеться мова про 10 правил виховання дітей:
- «Відносини, відносини і ще раз відносини». Напевно, виходячи з назви, все зрозуміло. Відносини – це головне, як між дорослими людьми, так і між батьками й дітьми в сім'ї.
- «Любити дітей легко, знаходити в цьому задоволення важко». Дітям потрібно відчувати, що батьки ставляться до них з симпатією. Любов – це автоматичне почуття. Люблять не за щось, а просто так, тому що хочеться, а не тому що треба. Симпатія ж – це коли тобі цікаво спілкуватися з іншою людиною, коли ти отримуєш задоволення поруч з ним.
- «Діти – це піраньї». Діти – це піраньї, які потребують уваги, і вони жадібно пожирають її.
- «Заохочуйте хороше, ігноруйте погане». Тут все зрозуміло.
- «Дітям потрібні межі».
- «Намагайтеся бути послідовними».
- «Не вибачайте жахливої поведінки».
- «Обов'язково складайте план».
- «Будь-яка поведінка – це спосіб спілкування».
- «Не боріться з хаосом». З народженням дітей у ваше життя проникають сили хаосу. При цьому покладатися на якийсь графік у своїх справах – це все одно, що прокладати шлях через ураган. З неминучим хаосом і божевіллям потрібно змиритися. Ставтеся до нього зі спокоєм істинного дзен-буддиста.
Далі вся книга будується, виходячи з цих простих правил.
Глава 2, 3, 4 – автор простою мовою розповідає як влаштований маленький мозок і як з ним розмовляти.
Глава 5, 6, 7 – описуються різні проблеми зі сном і рекомендації щодо їх вирішення.
Глава 8, 9, 10 – обговорюються проблеми з їжею, як батьки впливають на своїх дітей і як діти стають дзеркалом для них.
Глава 11 – стане в нагоді батькам, які хочуть привчити свою дитину до горщика.
Глава 12, 13, 14 – присвячується примхливим хлопчикам і дівчаткам.
Глава 15 – йдеться про занепокоєння батьків за безпеку їх карапузів.
У кожному розділі поєднуються теорія і практика вирішення проблеми. А ось в кінці книги йде, мабуть, найцікавіше.
Глава 16 – автор узагальнює всі дані нам поради і розповідає, як це все діє разом.
Глава 17 – це «домашнє завдання» для всіх читачів (яке корисно не тільки батькам, а й майбутнім психологам). Представлена історія сім'ї, в якій дуже серйозні проблеми, і пропонується нам, читачам, знайти рішення.
Глава 18 – перевірка і думка самого автора.
Мені шалено сподобалася ця книга. Вона сповнена порад, як для батьків, так і для майбутніх професіоналів.
Я в захваті! І буду радити її читати всім!